Kronikë

Çfarë ka treguar Nuredin Dumani? RENEA zbarkon në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:30 - 19/05/22 |
Opi Nion

Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm Forcat RENEA kanë zbarkuar në qytetin e Elbasanit.

Operacioni është zhvilluar rreth orës 05:30 dhe me urdhër të Prokurorisë së Posaçme SPAK janë rreth 17 persona të cilët priten të arrestohen në qytetin e Elbasanit.

“ABC Neës” thotë se dëshmia e dhënë nga Nuredin Dumani pas arrestimit nga ana e forcave RENEA në qytetin e Fierit, ka çuar Drejtësinë tek persona që lidhen me shumë ngjarje kriminale në qytetin e Elbasanit.

Mësohet se janë prerë më shumë se 30 urdhër ndalimi nga ana e SPAK. Dosja voluminoze iu dërgua SPAK nga Prokuroria e Elbasanit e cila shpalli mos kopetencë, për hetime të mëtejshme.

Të njëjtat burime raportojnë për ABC se personat pjesë e të arrestuarve, janë anëtarë të bandave që operojnë në qytetin e Elbasanit. Pritet të ndalohen edhe disa oficerë të policisë të cilët dyshohet se kanë bashkëpunuar me grupet kriminale duke shpërdoruar detyrën.

Pas