-Jetë dhe Stil

Maji, muaji i vranësiraveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:15 - 03/05/16 |
root

Gjatë ditës së martë, (3 maj 2016) moti mbi vendin tonë parashikohet të jete me vranësira mesatare dhe të dendura. Priten reshje shiu me intensitet të dobët deri mesatar.

Reshjet me intensitet deri të lartë priten në zonën e lindore te vendit, që do të jenë në formën e shtrëngatës, pjesërisht stuhi.

Këto reshje shiu duket se do të vijojnë deri të enjten për tu rikthyer përsëri në fundjavë. Me reshje shiu parashikohet nga sinoptikanët edhe java e dytë e muajit maj, që mesa duket do të jetë një muaj i lagësht dhe jo fort i ngrohtë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas