Kryesore

LVV dominon numërimin, Hoxhaj: PDK, partia kryesore në opozitë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:19 - 14/02/21 |
Opi Nion

Kur janë përpunuar më shumë se 76% e të dhënave nga zgjedhjet e 14 Shkurtit në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të dëminojë rezultatin duke marr deri në këto momente 48.06% të votave së bashku me Vjosa Osmanin.

PDK në vendin e dytë shënon deri në këto momente 17.6% ndërsa më pas renditet LDK me 13,35% dhe AAK 7.43%. Ndërkohë nisma me 2.72% të votave nuk ka arritur të kaljë pragun elektoral.

Në një dalje për mediat përfaqësuesi i PDK Enver Hoxhaj tha se forca e tyre politike nuk do të bashkëpunojë me LVV për kriimin e qeverisë së re. “PDK do të jetë partia kryesore në opozitë”, tha Hoxhaj./Opinion.al

Pas