Emisionet

Lulzim Basha përballë gazetarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:51 - 20/11/20 |
el ida

Të enjten e datës 19 nëntor i ftuar në emisionin “Opinion” ka qenë kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Në një moment retorikash të forta politike si dhe pas akuzave të mazhorancës lidhur me rolin e tij në hetimet ndaj UÇK-së, Basha sqaroi angazhimin pranë strukturave ndërkombëtare në Kosovë.

Përballë panelit të gazetarëve, ai preku gjithashtu çështjet për ekonominë, akuzat për inceneratorët dhe për menaxhimin situatës së krijuar nga pandemia e COVID-19.

Ndër të tjera, ai hodhi deklaratën e fortë se në Shqipëri, qeveria po fsheh numrat e të vdekurve nga Covid 19.

Përballë Bashës, gazetarët:

Fatjona Mejdini

Baton Haxhiu

Mentor Kikia

Lorenc Vangjeli

Pas