Bota

Lula betohet si president i BrazilitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:43 - 01/01/23 |
Opi Nion

Progresisit  Luiz Inacio Lula da Silva u betua sot në Parlament si presidenti i ri i Brazilit.

Lula, ish-president për dy mandate radhazi midis 2003 dhe 2011, pason ultra-konservatorin Jair Bolsonaro.

Ai është presidenti i parë në historinë e Brazilit i zgjedhur për një mandat të tretë./Opinion.al

 

Pas