Kryesore

Luiza Gega kampione Europe, vendos një rekord të riBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:17 - 21/08/22 |
Opi Nion

Një tjetër shkëlqim për atletten tonë Luiza Gega e cila është shpallur kampione e Europës në garën e 3000 metrave me pengesa, në kampionatin europian që po mbahet në Mynih të Gjermanisë.

Me kohën 9 minuta 11 sekonda e 31 të qindtat dhe duke shënuar edhe rekord për kampionatin europian, Gega përmirësoi gjithashtu me 6 sekonda rekordin që mbahej nga rusja Zaripova që prej vitit 2010./Opinion.al

Pas