Kryesore

Lu në prag të largimit, ka një mesazh për demokracinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:31 - 15/09/18 |
b.f

Ndërsa përgatitet të largohet nga Shqipëria, për shkak të përfundimit të misionit të tij diplomatik, Ambasadori Amerikan Donald Lu vijon të jetë protagonist në vend. Pas një interviste të dhënë dy ditë më parë, Lu është shprehur me një mesazh në rrjetin social të Ambasadës Amerikane, me rastin e ditës së Demokracisë.

“Demokracia është e rrëmujshme. Është e komplikuar, shkruan ndër të tjera Ambasadori Lu.”

Postimi

Sot është #DitaNdërkombëtareEDemokracisë. Çfarë do të thotë demokraci për ju?

“Demokracia është diçka që na bashkon të gjithë ne, amerikanë dhe shqiptarë. Është e rrëmujshme. Është e komplikuar. Dhe shpesh është e mbushur me konflikte dhe polemika por, në fund, demokracia na garanton liritë që i konsiderojmë kaq të vyera.

Pas