Aktualitet

Ja detajet/ Ambasadorët drejtojnë mbledhjet e grupeve parlamentare!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 05/05/16 |
b.f

Siç nuk ka ndodhur kurrë në politikën shqiptare dy ambasadorë do të drejtojnë mbledhjet e grupeve parlamentare në vend. Pra nesër Kryetar i PD, i PS, LSI, etj nuk do të jenë Lulzim Basha, Edi Rama dhe Ilir Meta, por Donald Lu dhe Romana Vlahutin.

Vetëm një ditë më parë, ambasadori amerikan, Donald Lu, tha prerë dhe qartë: Miratoni reformën në drejtësi dhe partia që nuk e voton do të hyjë në zemërimine SHBA. Sakaq u njoftua se të premten dy ambasadorët do të takojnë veçmas grupet parlamentare.

Më qartë: Të premten në Kryesinë e Kuvendit dy ambasadorët do të presin me radhë grupet parlamentare. Pra, hyn, PD, del PS, del PD, hyn LSI. E gjitha kjo me një qëllim: reforma në drejtësi! /Opinion.al

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Do ishte mire dhe e vetmja zgjidhje heqja e pavarsise se ketij shteti dhe bashengjitja e Shqiperise ne ndonje shtet fqinj! Cfar po shohim paska qene fatkeqesi per kete popull qe fuqite e medha e krijuan si shtet!

  2. fajin e ka saliu aloma sdine vrime tjeter ti bien fyellit ridhimja ne cdo shkrim ne ndo faqe dalin keta enverista dhe nuk lene gje pa thene per saliun more koke palare e moret ilirin me vete dhe ja vute shkelmin atyre qe i nxoret ne shesh per tu vrare apo tani sju duhen me te vdekurit te pakten per familjet e atyre jeni monstra po rjepni e preni kete popull te mjere skandale ne kater anet dhe askush nuk mban pergjegjesi ju lumte juve qe votuat ridhimjen dhe tani hani prodhimin e saj

  3. Po pse pikerisht te kta apo mos vall kta jan qe tjeter thojn ne mengjes dhe tjeter ne mbremje apo tjeter thot luli dhe tjeter do saliu po turp te gjithve qe e shitet shqiperin dhe duet te mendojn te tjeret per ne zoti ju denoft per te gjitha demet qe i keni ber shqipris dhe shqiptarve rroft populli shqiptar dhe vdekshin te gjith politikanet e koruptuar

Pas