-Jetë dhe Stil

Londër: Një grua shfaqet lakuriq mbi çatiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:11 - 01/11/15 |
root

Në kryeqytetin britanik rreth orës 1 me 5 një grua është shfaqur lakuriq mbi çatinë e një shtëpie. Fotoja e saj është hedhur në Twitter nga një vajzë që shkruan “po ndodh tani, një grua nudo mbi çati”. Kjo vajzë identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur nuk është as e çmendur, as nuk po tenton të vetvritet. Ajo është zhveshur nudo për një projekt të artistit, Poppy Jackson. Jackson me anë të kësaj performanceje nudo do të marrë pjesë në Festivalin e Performancave “Spill”, që organizohet në Britani.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas