Bota

Londër/ Ekstremistët e djathtë përplasen me protestuesit anti-racizëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:38 - 14/06/20 |
Opi Nion

Protestuesit kundër racizmit në Londër janë përleshur me mbështetësit e ekstremit të djathtë. Kjo ka bërë që të ndërhynte policia për të ndaluar përshkallëzimin e dhunës mes dy grupeve.

Policia ka vendosur një gjendje shtetrrethimi në stacionin e Waterloo në qendër të Londrës, ku manifestimi i anti-racizmit hasi në kundër-protestën e ekstremistëve të djathtë të cilët mbronin monumentet duke dhunuar protestuesit.

Shumë huliganë iu bashkuan personave që mbrojnë statujat historike dhe më pas sulmuan policinë dhe  aktivistët e “Black Life Matter” në sheshin Trafalgar./ Opinion.al

l

Pas