Aktualitet

Live/Presidenti i Turqisë inauguron xhaminë e Et’hem beut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:28 - 17/01/22 |
Opi Nion

Pas fjalës së tij në Kuvendin e Shqipërisë, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka mbërritur në xhaminë e Et’hem Beut.

Erdogan do inaugurojë xhaminë pas përfundimit të punimeve restauruese.

Xhamia e Et’hem Beut, është restauruar nga TIKA, Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim.

Vizita e presidentit Erdogan doli jashtë agjendës së parashikuar, pasi ishte vendosur që rreth orës 18:00 të bëhej nisja e tij për aeroportin e Rinasit./Opinion.al

Pas