Aktualitet

Video/ Përkthyesi i ndërpreu fjalën, Rama: Më lër të përfundoj fjalinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 17/01/22 |
Opi Nion

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe kryeministri Rama po inagurojnë xhaminë e Et’hem Beut në Tiranë.

Në ceremoninë e organizuar kryeministri, Edi Rama ka mbajtur edhe një fjalë përshëndetëse.

Por teksa po mbante fjalimin dhe po fliste për historinë e dhimbshme të fesë në Shqipëri, kryeministri Edi Rama pati një moment të sikletshëm, pasi përkthyesi i ndërpreu fjalën pa e përfunduar.

Rama reagoi duke thënë: Mos ma prit fjalën menjëherë të lutem, më lër të mbaroj fjalinë!

Përkthyesi iu përgjigj: Ju kërkoj ndjesë./Opinion.al

 

Pas