Te Fundit

Live/ Nis Asambleja e PS, Rama mban fjalën hyrëse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 02/09/21 |
Opi Nion

Ka nisur në ambientet e Pallatit të Kongreseve Asambleja e Partisë Socialiste.

Pas himnit kombëtar,  kryeministri Edi Rama po mban fjalën hyrëse.

Do të jetë mbledhjen e Asamblesë së PS, ku kryeministri Edi Rama pritet të zbulojë kabinetin e ri qeveritar.

Në Asamblenë e Përgjithshme, socialistët do të zgjedhin dhe kryesinë e re, drejtuesit politikë të qarqeve dhe sekretariatin ekzekutiv të partisë./Opinion.al

 

Pas