Aktualitet

Live/ Bajram Begaj betohet si presidenti i ri i ShqipërisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 24/07/22 |
Opi Nion

Bajram Begaj është betuar në Parlament si Presidenti i ri i Shqipërisë.

Begaj zëvendëson Ilir Metën, i cili mbyll sot 5 vite në detyrën e kreut të shtetit.

Ai përsëriti pas kryeparlamentares Lindita Nikolla betimin e tij se do i shërbejë kushtetutës.

Më pas ligjvënësit duartrokitën dhe u ngritën në këmbë për të nderuar himnin kombëtar.

Bajram Begaj mbajti gjithashtu një fjalë përshëndetëse.

Pas