Aktualitet

Berisha bojkotoi seancën, deputetët e PD që morën pjesë në betimin e PresidentitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:27 - 24/07/22 |
Opi Nion

Bajram Begaj është betuar ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë si president i ri i vendit, pasues i Ilir Metës.

Në seancen solemne të ceremonisë së betimit të Begajt si president kanë marrë pjesë deputetët e shumicës, por edhe kryeministri Edi Rama bashkë me ministrat.

Ndërkohë në seancë nuk kanë munguar edhe deputetët demokratë si ish-kreu i PD, Lulzim Basha, deputeti Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianj, Grida Duma, Oriola Pampuri, Xhalal Mziu, Ina Zhupa, Dhurata Çupi, Ferdinand Xhaferri, Jorida Tabaku, Arbër Agalliu.

Gjithashtu të pranishëm në seancë ishin dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili si dhe deputetja Erisa Xhixho.

Pas