-Teknologji

LIVE/ Apple prezanton zyrtarisht modelet e reja të iPhone


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 12/09/18 |
b.f

Edhe nëse nuk udhëtoni në teatrin e Steve Jobs në “Apple Park”, virtualisht mund të shikoni gjithçka që po ndodh me kompaninë e parë bilionë dollarëshe në botë.

 iPhone Xs

Është prezantuar telefoni më i ri i kompanisë Apple, iPhone Xs.

iPhone X(s) Max është smartfoni më i ri nga Apple.

iPhone X(s) vjen si version i ri i iPhone X, i lançuar vitin e kaluar me disa përmirësime në pjesën e jashtme dhe të brendshme.

Apple, ka punuar shumë në sigurinë e iPhone X(s), pasi iPhone X ishte kritikuar për një dështim në “Face ID”, ndërsa në iPhone X(s) Max gjithçka është më e sigurtë.

iPhone Xs vjen me një ekran prej 6.5 inç OLED, rezolucion prej 2688×1242, A12 çip dhe 4 GB Ram.

iPhone Xs ka një kamër 12 megapiksel të dualizuar dhe një hapësirë magazinuese prej 64/256/512 GB.

 Apple Watch Seria 4

Po ashtu është prezantuar edhe ora më të re që quhet “Series 4”, dhe ka 30 për qind ekran më të madh se paraardhësi i saj.

Kjo është krijuar nga kristali qeramikë dhe safire. Me modelin e ridizajnuar ajo do të jetë dy herë më e shpejtë.

Kjo orë mban një çip që detekton kur një person rrëzohet, dhe ajo mund të bëjë një thirrje emergjente pasi të jetë detektuar rrëzimi i personit.

“Series 4” gjithashtu mund të detektojë rrahjet e çrregullta të zemrës dhe rrahjet e ulëta të zemrës.

Cook ka thënë gjithashtu se orët e mençura të Apple janë numër një në botë.

Më poshtë ndiqni konferencën live të Apple teksa prezanton produktet e reja:/OPINION.AL

Pas