Kronikë

Lirohet nga burgu ish-drejtori i RTSH, Thoma GëllçiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:48 - 30/08/22 |
Opi Nion

Është liruar nga burgu ish-dejtoi i RTSH-së, Thoma Gëllçi. Vendimi është marrë këtë të martë nga Gjykata e Poaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

Gëllçi u dënua me 1 vit e 4 vit burg për shperdorim detyre, por .GJKKO pranoi kërkesen e avokatit të tij për lirim nga burgu për shkak se i kanë mbaruar afatet e denimit.

Kutojmë se Gëllçi u akuzua për shpërdorim detyre. Një tender me vlerë rreth 87 milionë Lekë për hapjen e kanalit RTSH Agro çoi në pranga ish-drejtorin e RTSH.

Ndërkohë çështja nga tij do të zhvillohet në Apel.

Pas