Bota

Lindja e Mesme,momenti i shembjes së ndërtesës 14-katëshe pas bombardimeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 13/05/21 |
Opi Nion

Vijojnë tensionet në Lindjen e Mesme. Raketa të shumta janë hedhë nga Izraeli në drejtim të Gaza pas vrasjes së komandatit në Hamasit. Në rrjetet sociale është postuar momenti i shembjes së një ndërtese 14-katëshe në Gaza, në të cilën ndodheshin zyrat e mediave dhe organizatave të tjera.

Njoftohet se ndërtesa është shembur pasi u godit nga një bombë izraelite , por fatmirësisht në momentin e shembjes së ndërtesës nuk ndodhej asnjë person në godinë.

Ndërkohë që bëhet me dije se ushtria izraelite ka bombarduar Gazën pandërprerë, me sulmet ajrore që vazhdojnë herët këtë mëngjes.

Sipas Ministrisë Palestineze të Shëndetësisë, deri më tani kanë humbur jetën 67 persona mes të cilëve 17 fëmijë dhe janë plagosur mbi 4000 të tjerë.  Shtetet me ndikim dhe fuqi në botë kanë bërë thirrje që tensionet të ndërpriten dhe mes palëve të gjendet një rrugë e mesme për plotësimin e interesave të të dyve por siç shihet deri më tani kjo gjë nuk është arritur./Opinion.al

Pas