InstaBIZ

Pas rreth 3 mijë episodesh, Ellen DeGeneres mbyll emisionin e famshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:17 - 13/05/21 |
Opi Nion

Ellen DeGeneres do të mbyllë përgjithmonë emisionin e saj të famshëm “The Ellen DeGeneres Show”.

Nga mediat e huaja bëhet me dije se pas 19 sezonesh dhe më shumë se 3 mijë episodesh është konfirmuar se Ellen do t’i japë fund programit. Sipas burimeve nga mediat amerikane shikimet kanë rënë në mënyrë drastike ndaj dhe koha e këtij programi  ka përfunduar.

Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë ajo duke u shprehur se “Ky program është i bukur dhe i këndshëm, por nuk është më sfidues”.

Kujtojmë se Ellen u përfshi disa muaj më parë në një skandal të madh, ku punonjësit e saj e akuzuan se ajo kishte krijuar një ambient toksik në punë. Ata thanë se ata u përballën me racizëm,frikë dhe kërcënim.

Nga ana tjetër, pretendimet e ngritura nga punonjësit nuk ndikuan aspak, ndërsa ajo u rikthye sërish më emisionin e saj. Ellen u kërkoi falje punonjësve të stafit të saj që ishin prekur. Megjithatë kjo ngjarje pati një impakt shumë të madh, teksa u reflektua menjherë në uljen e audiencës ku emisioni humbi shumë se 1 milionë shikues pas këtij skandali./Opinion.al

Pas