Aktualitet

Ligji i shpifjes, Rama u kërkon ndjesë gazetarëve: Keqkuptim!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 12/11/15 |
b.f

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka kërkuar ndjesë sot. Ai thotë se ligji për shpifjen është keqkutuar nga media, pasi nuk ka qëllim dënimin e tyre por vetëm dënimin e politikanëve që shpifin. “Është koha që kjo shoqëri të përballet hapur me kulturën e shpifjes. Populli nuk na zgjedh dhe nuk na paguan me taksat e tij për të shpifur”, thotë duke lënë të kuptohet se ligji ka në fokus politikanët. Sakaq ai shton “neni përkates duhet të reflektoje kete qellim qe e kam shprehur publikisht me kohe. Ndjesë që ka hapur shteg per nje keqkuptim te madh!”

rama fb 2rama ok 3

rama fb 2

 

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas