Aktualitet

Ligji i shpifjes, Meta: Do të ketë reflektim, u formulua keq


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 12/11/15 |
b.f

TIRANE- Ilir Meta është pyetur nga gazetarët për ligjin e shpifjes. Ai tha se është keqkuptim dhe besoj se Qeveria do ta rregullojë. “Jam në dijeni të këtij debati ka një keqkuptim mes qëllimit dhe formulimit të ligjit. Besoj se Qeveria do të ketë reflektm”, tha ai.

“LSI mbështet gjithnjë iniciativën për dekriminalizim”, vijoi më tej ai i pyetur nëse do të jetë ky ligj në rend dite.

jari en fcb

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas