Te Fundit

Liberation: Paris, gjashtë persona qëlluan pa kapuçë në kokë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:16 - 13/11/15 |
b.f

Gazeta franceze Liberation ka bërë një përmbledhje të ngjarjeve të fundit që tronditën Parisin në mbrëmje. Njerëz të armatosur hapën zjarr pranë një bari të quajtur “La Carillon” afër Bataclan, duke vrarë disa persona dhe plagosur shumë të tjerë. Ku dyshohet se janë të paktën 18 viktima. Të shtënat u dëgjuan në distriktin dhjetë dhe njëmbëdhjetë të Parisit, midis rrugëve Bichat dhe afër Bataclan, duke vrarë 18 persona sipas kuesturës dhe plagosur me dhjetra të tjerë. Një gazetare e Liberation në vendngjarje e quan një tmerr. Policia është në vendngajrje. Në bulevardin Voltere janë dëgjuar të shtëna të ndryshme pistolete. Dëshmiratët flasin për pesë ose gjashtë persona që qëllonin, pa pakapuçë në kokë.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas