Kronikë

Lezhë/ Gjendet një makinë e djegur, dyshime për lidhje me plagosjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 01/12/20 |
el ida

Një makinë e dejgur është gjetur në rrugën e vjetër drejt Milotit në afërsi të fshatit Zejmen pasditen e sotme. Nga të dhënat paraprake dyshohet se mjeti mund të jetë përdorur nga autorët e plagosjes së Aleksandër Dedës, disa minuta më herët.

Ngjarja ndodhi në superstradën Lezhë-Milot pranë një lokali, ku 42-vjeçari është qëlluar me armë zjarri në rrethana ende të paqarta. Ai po mjekohet në spitalin e Traumës, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorëve./Opinion.al

Pas