-Jetë dhe Stil

Lëkurë e shëndetshme… provoni banjon me birrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 14/09/15 |
root

Banjot dhe birra sikur nuk shkojnë mirë më njëra-tjetrën, por çekët nuk mendojnë kështu. Në një prej hoteleve më të njohura të Çekisë, klientët mund të provojnë edhe banjot më birra. Birra hap poret e lëkurës dhe e ushqen atë me vitaminën B. Në të është e këshillueshme të qëndrosh 20 minuta dhe pas saj lëkura juaj do të jetë shumë e butë. Gjatë kohës së relaksit ju mund të shijoni me kënaqësi edhe një birrë.

The bath water is covered with a characteristic beer foam of a caramel colour, with the area scented by the fragrance of freshly brewed dark beer

The beer allegedly opens up skin pores and purifies tired parts of the skin, providing vitamin B and crucial proteins

The beer is prepared in a rehabilitation tub from water and mineral water and poured at a temperature of 34 degrees Celsius

Sessions cost 660 CZK (£17.86) for a 20-minute soaking in the beer, followed by a 20-minute relaxation period with the sheep fleece blankets

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas