Aktualitet

Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:55 - 26/01/21 |
Semiljana Azizi

Një tërmet është ndjerë pak minuta më parë në vend.

Sipas të dhënave bëhet me dije se tërmeti ka qenë me thellësi 2 km dhe magnitudë 3.9 e shkallës rihter.

Epiqendra e tij është regjistruar 20 km nga Laçi dhe 28 km nga Durrësi, mirëpo është ndjerë lehtë dhe në Tiranë.

Kujtojmë që Shqipëria është prekur nga një tërmet i fuqishëm në 26 nëntor të vitit 2019, teksa la pas viktima, shumë të lënduar dhe dëme materiale./Opinion.al

Pas