Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:12 - 27/09/20 |
Opi Nion

Lëkundje të tokës janë ndjerë edhe këtë pasdite në vendin tonë. Sipas  Qendrës Sizmike për Mesdheun Europian, epiqendra e tërmetit ka qenë 4 kilometra larg zonës së Lushnjës dhe 33 kilometra larg qytetit të Elbasanit,  një pellg që ditët e fundit ka shënuar disa lëkundje të njëpasnjëshme. Tëmeti i sotëm me magnitudë 3.0 i shkallës rihter dhe me një thellësi prej 10 kilometrash ka ndodhur rreth orës 16:45, por fatmirësisht pa shkaktuar dëme./Opinion.al

 

Pas