Sport

Leje e veçantë për kombëtaren, ja ku do të luhet ndeshja Shqipëri-Angli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:13 - 18/02/21 |
Semiljana Azizi

Nuk ka më dyshime! Ndeshja Shqipëri-Angli, një ndeshje kjo e cila është e vlefshme për eliminatoret e Botërorit 2020 do të luhet në stadiumin “Air Albania”.

Konfirmimi ka ardhur nga mediat angleze, të cilat bëjnë të ditur se qeveria britanike do të japë leje të veçantë për kombëtaren e “Tre Luanëve”.

Teksa konfirmohet gjithashtu se skuadra do të udhëtojë drejt kryeqytetit shqiptar dhe nuk do të jetë e detyrueshme për t’u karantinuar 10 ditë.

Duket se ndeshja Shqipëri-Angli do të vijojë sipas palnit të vendosur në axhendën e 28 marsit./Opinion.al

Pas