Bota

VIDEO/ Pas 6 vitesh, Jerusalemi mbulohet nga dëbora


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 18/02/21 |
Semiljana Azizi

Një fenomen i rrallë  ka ndodhur në Jerusalem. Në kryeqytetin e Izraelit kanë nisur reshjet e para të dëborës, një fenomen ky që kishte plot 6 vite që nuk ndodhte.

Sipas BCC vendet e shenjta si Muri Perëndimor dhe Kupola e Shkëmbit janë mbuluar nga “flokë” dëbore.

Qytetarët kanë dalë në qytet për të shijuar motin e pazakontë teksa u janë bashkuar edhe qytetarë nga Tel Avivit të cilët kanë dashur ta “shfrytëzojnë” këtë mundësi.

Video e mëposhtme tregon se si Jerusalemi po mbulohet nga dëbora.

Pas