Aktualitet

Denoncuan vdekjen e babait tek Infektivi, procedohen penalisht 2 motrat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:26 - 18/02/21 |
Semiljana Azizi

Dy motrat të cilat denoncuan mjeken M.Q. për vdekjen e babait te tyre tek “Infektivi” po hetohen në gjendje të lire sepse akuzohen për veprën penale “Shpërndarje të informacionit të rreme” në rrjetet sociale dhe në median e shkruar.

Lidhur me këtë ngjarje materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

“Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr. 4 filluan procedimin penal ndaj shtetaseve E. L. dhe I. L., sepse nëpërmjet rrjeteve sociale dhe medias së shkruar, kanë përhapur informacione të rreme për shtetasen M. Q., me detyrë mjeke. Punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia./Opinion.al

Pas