Bota

Lavrov: SHBA dhe Britania e Madhe shtyjnë Rusinë kundër EuropësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:56 - 20/07/22 |
Opi Nion

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov në një intervistë për mediat ruse tha se SHBA dhe Britania e Madhe duan të shtyjnë Rusinë kundër Europës.

Ai akuzoi Perëndimin se nuk lejon qeverinë të ndërmarrë hapa konstruktivë drejt paqes.

Kolegët tanë amerikanë, kolegët tanë britanikë, me mbështetjen aktive të gjermanëve, polakëve dhe përfaqësuesve të vendeve baltike, me të vërtetë duan ta kthejnë këtë konflikt në një luftë të vërtetë dhe ta vënë Rusinë kundër vendeve evropiane,” -tha Lavrov./Opinion.al

Pas