Bota

Largohet nga Shtëpia e Bardhë, Trump: Në një lloj forme, do të kthehem


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 20/01/21 |
Opi Nion

Donald Trump ka lënë ditën e sotme Shtëpinë e e Bardhë, për t’ia lënë vendin presidentit të ri të SHBA, Joe Biden.

Trump ka mbajtur dhe fjalimin e tij të fundit si president i SHBA, përmes së cilit përmblodhi arritjet e administratës së tij. Trump u ndal tek situata e krijuar nga pandemia COVID-19 dhe tek krijimi i vaksinës.

Po ashtu, ai iu drejtua qytetarëve duke thënë se në “në një lloj forme, do të kthehem. Shihemi së shpejti”.

 “Ishin 4 vite të mrekullueshme, kemi bërë aq shumë gjëra bashkë. Dua të falënderoj familjen, miqtë dhe të gjithë të tjerët. Njerëzit nuk e dinë sesa shumë ka punuar kjo familje. Mund të kishte pasur një jetë shumë më të lehtë. Ishte diçka shumë e veçantë. Nuk ishim një administratë e zakonshme. Rregulluam ushtrinë dhe veteranët. Ulëm taksat. Shpresoj të mos i rrisin taksat, por nëse e bëjnë, ju pata thënë. Prandaj patëm edhe shifra kaq të mira në punësim. Po të mos ishim goditur nga pandemia do të kishim pasur shifra të jashtëzakonshme. Deri në shkurt (2020) kishim shifrat më të mira ndonjëherë. Vaksina ishte një mrekulli e mjekësisë. E bëmë për 9 muaj, në vend që për 9 vite. Muajt e ardhshëm do të shihni shifra të jashtëzakonshme në ekonomi. Kemi punuar shumë. Kemi lënë gjithçka në fushë. Jeni të mrekullueshëm. Ky është një vend madhështor. Ishte nderi dhe privilegji im më i madh që të isha presidenti juaj. Do të luftoj gjithmonë për ju, do të shoh, do të dëgjoj dhe ju them që e ardhmja e këtij vendi do të jetë e shkëlqyer. I uroj kësaj administrate sukses dhe mendoj se do t’ia dalin. Kanë një bazë spektakolare nga t’ia nisin. Në një lloj forme, do të kthehem. Shihemi së shpejti”.-tha Trump./ Opinion.al

Pas