Rajoni

Humbin jetën 6 persona nga Covid-19 në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:11 - 20/01/21 |
el ida

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë humbur jetën si pasojë e Covid, 6 persona.

IKSHPK njofton se janë kryer 1683 testime, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 320 persona.

Numri total i rasteve pozitive është 56.732 raste nga 213.372 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.426 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 269 pacientë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 49.982 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.324.

Pas