Kryesore

Largohet Hajdari, kush është kryetari i ri i Grupit Parlamentar Demokrat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:24 - 14/10/19 |
Opi Nion

Deputetja Rudina Hajdari, nuk do të jetë më kryetare e Grupit Parlamentar Demokrat në Kuvend. Mësohet se në mbledhjen e fundit të grupit është vendosur të ndryshohet edhe drejtuesi, ku kjo detyrë i është besuar deputetit Korab Lita.

Lajmi është konfirmuar nga vetë Lita, ndërsa ka falënderuar dhe kolëgët e tij përmes një postimi në “Facebook”, ndërsa shton se detyra e re për të nuk është privilegj por përgjegjësi.

Mesazhi i Korab Litës:

Te nderuar miq,
Grupi Parlamentar Demokrat ne mbledhjen e tij te fundit, ne funksion te organizimit te brendshem beri ndryshim ne drejtimin e grupit. Personalisht, dua t’ju dergoj nje falenderim kolegeve te mi te Grupit Parlamentar per vleresimin dhe besimin qe me dhane per te drejtuar Grupin Parlamentar Demokrat.

Detyra qe me eshte besuar si Kryetar i Grupit Parlamentar Demokrat une e shoh si nje pergjegjesi e aspak privilegj sidomos ne kete situate politike e institucionale ku ndodhet vendi yne. Nepermjet jush dua te siguroj koleget, dhe te gjithe qytetaret Shqiptare, qe te gjithe bashke do jemi ne lartesine e duhur per te justifikuar besimin e dhene. KL./ Opinion.al E.Xh.

Pas