Sport

Video/ “Knockout” i frikshëm, boksieri amerikan në koma


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:53 - 14/10/19 |
Opi Nion

Patrick Day, një boksier amerikan ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pas “knockout” gjatë një ndeshjeje kundër Charles Conwell.

Boksieri ra në tapet pa ndjenja në raundin e 10 pas dy grushteve të njëpasnjëshëm Conwell. 27-vjeçari mori ndihmën e parë në ring dhe u dërgua me urgjencë në spital, ku tashmë është në gjendje kome dhe po lufton për jetën./ Opinion.al E.Xh.

Pas