Kryesore

Largimi i kongresmenit Engel, Basha: Do të vazhdojmë më tej së bashku


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:03 - 03/01/21 |
Opi Nion

Kongresmeni Eliot Engel u largua pasi shërbeu për 32 vite në Kongresin Amerikan, ku hyri për herë të parë në vitin 1989.

Kreu demokrat Lulzim Basha përmes një publikimi në rrjetin social Tuiter, ka shprehur falenderime për mbështetjen që Engel ka dhënë për Shqipërinë gjatë këtyre tri dekadave.

“Shpreh mirënjohjen time më të thellë për mikun tonë të shtrenjtë dhe avokatit tonë të palëkundur Z. Eliot Engel. Faleminderit për mbështetjen vendimtare gjatë 3 dekadave, që ka sjellë pavarësinë e Kosovës dhe tranzicionin demokratik në Shqipëri, përfshirë anëtarësimin në Nato. Do të vazhdojmë më tej së bashku punën e papërfunduar ende”, shkruan Basha.

Engel njoftoi një ditë më parë, largimin e tij nga Kongresi./Opinion.al

 

Pas