Kronikë

Lajm i fundit/ Bie në pranga bosi i Shijakut, arsyet përse u arrestua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:16 - 21/10/18 |
b.f

Një operacion i gjerë policor është kryer pasditen e sotme nga FNSH dhe RENEA, në zonën e Shijakut.

Në prangat e policisë ka rënë Flamur Abdyli, pronar i disa bizneseve në Shijak, por edhe i një hoteli në Gjermani.

Avdyli akuzohet për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, sidomos të heroinës

Nuk dihet nëse Avdyli ka lidhje me laboratorin e heroinës së kapur dy ditë më parë në Has.

Bashkë me Avdylin në pranga kanë rënë edhe disa persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur.

Pas