Kronikë

E fundit/ Rrethohet Saranda, kontrolle për kapjen e Klement Balilit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:28 - 21/10/18 |
b.f

Në aksionin e ndërrmarrë në të gjithë vendin për kapjen e elementëve të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike, Policia ka ushtruar kontrolle edhe në Sarandë.

Kontrollet janë ushtruar për të kapur Klement Balilin i cili akuzohet për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Më herët RENEA dhe FNSH kanë ushtruar kontrolle edhe në banesën e Lulzim Berishës, të njohur si i fortiu i Durrësit, por pa mundur ta ndalojnë.

Vetëm në orët e fundit janë arrestuar në të gjithë vendin 10 persona.

Midis të cilëve edhe Flamur Avdyli, 46 vjec, i njohur si bosi i Shijakut.

Ndërkohë që më herët u arrestuan ish-deputeti i PS, Arben Ndoka për tjetërsim të pronave në Lezhë dhe ish-drejtori i Burgjeve, Arben Çuko për rryshfet në trasnferimin e të burgosurve gjatë kohës që ishte Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve.

Pas