Aktualitet

La pas dhe Sali Berishën, sa vota mori Dashamir Shehi në njësinë nr.10


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:40 - 26/04/21 |
Opi Nion

Teksa ka përfunduar numërimi në njësinë nr.10 në Tiranë, bëhet me dije se kanë votuar në total 12096 votues. Sipas të dhënave 120 vota kanë rezultuar të pavlefshme.

Nga raportimet ka dalë se fituese në këtë njësi ka qenë Partia Socialiste e ndjekur më pas nga Partia Demokratiket dhe Aleanca për Ndryshim.

Ajo që ka rënë në sy ishte fakti se një nga kandidatët më të votuar në këtë njësi, ishte Dashamir Shehi, i cili ka arritur që të mbledhë plot 355 vota. Ndërkohë vihet re sa Shehi ka marrë më shumë vota sesa ish kryeministri Sali Berisha, teksa ky i fundit ka marrë 238 vota.

Në ZAZ 40 në njësinë nr. 10 në Tiranë u votua dhe numërua elektornikisht dhe rezultati doli mëngjesin e sotëm në orën 08:00./Opinion.al

Pas