Aktualitet

Ky vendim ka lidhje me politikën? Berisha: Shumë variante dalin, por…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:27 - 20/05/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka dalë ditën e sotme në një konferencë për shtyp lidhur me vendimin e SHBA për ta shpallur atë dhe familjen e tij non-grata.

I pyetur nga një gazetarë në sallë se pse ky vendim ka ardhur në këtë moment dhe a ka lidhje me politiken Berisha është shprehur se gjithçka ia lë drejtësisë. Megjithtë sipas Berishës shumë variante mund të dalin.

“Shumë variante mund të dalin, por besoj se hapi më i rëndësishëm është që t’i drejtohem gjykatës dhe ajo të nxjerrë të vërtetën në të gjithë jeteën time politike. Cila është e shoqja e Berishës, 73 vjet sot, me punën e saj të autizmit. Unë e kam të gjithë çështje dinjiteti.”- u shpreh berisha./Opinion.al

Pas