Sport

Ky është arbitri më i vjetër në botëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:30 - 09/07/22 |
Opi Nion

Alfred Nassau është arbitri më i vjetër në botë. Në moshën 85-vjeçare, ai vijon të ndëshkojë me kartonë futbollistët në Angli.

Arbitri gjysh tha për “The Sun”: “Jam arbitër që nga viti 1983. Kam gjykuar 2091 ndeshje, pa përmendur dy miqësore që kam arbitruar kohët e fundit. Kam ndëshkuar me karton të kuq 86 herë dhe me karton të verdhë 134 herë”.

“Jam shumë i rreptë. Përpara çdo ndeshjeje i paralajmëron futbollistët që do të dalin jashtë nëse përdorin fjalë të pista”, shton 85-vjeçari.

Alfred Nassau është arbitër në kategorinë e ulët angleze North Riding County League.

Pas