Aktualitet

Kuvendi i Berishës/Ambasada e SHBA-qytetarëve të saj:Shmangeni,situata mund të…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:21 - 10/12/21 |
Opi Nion

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, i ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë në vendin tonë, që të shmangin Kuvendin e organizuar nesër, në Stadiumin “Air Albania” nga ish-kryeministri, Sali Berisha.

Në njoftimin e Ambasadës, thuhet se këshillohen qytetarët amerikanë të shmangin çdo tubim të madh në qytet, pasi sipas tyre, disa situata mund të ndryshojnë shpejt në mënyrë të paparashikueshme.

“Një tubim politik është paralajmëruar të zhvillohet në orën 10:00 të datës 11 dhjetor në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.  Ky tubim mund të vijojë në vende të tjera në Tiranë. Madhësia dhe kohëzgjatja e saktë e mbledhjes nuk dihet. Qytetarët amerikanë këshillohen të shmangin çdo tubim të madh në qytet. Ngjarja mund të zhvillohet në mënyrë paqësore, por disa situata mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme. Monitoroni mediat lokale për informacionet më të fundit dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale të zbatimit të ligjit”, shkruan ambasada amerikane.

Pas