Aktualitet

“Kushtetuesja” pezullon gjykimin për zgjedhjet e 30 qershorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 23/06/21 |
Opi Nion

Gjykata Kushtetuese do t’i drejtohet Komisionit të Venecias, duke pezulluar kështu gjykimin për zgjedhjet e 30 qershorit 2019.

Kujtojmë se kjo është një padi e bërë nga kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi.

Bëhet me dije se palët kanë kohë që deri në datën 25 qershor që të shtrojnë çështjen dhe pyetjet që kanë për Komisionin e Venecias.  Palët në proces kanë të drejtë të sjellin vetëm nga një pyetje për çështjen.

Pas marrjes së përgjigjes nga Komisioni i Venecias Gjykata Kushtetuese pritet të marr vendimin./Opinion.al

Pas