Aktualitet

Kushi për të gjithë mësuesit: Nga 2021 do t’ju rritet paga


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:38 - 04/01/21 |
Semiljana Azizi

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, ka njoftuar ditën e sotme se paga e mësuesve do të rritet me 15%.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë ministrja nëpërmjet një njoftimi në llogarinë e saj në “Facebook”. Ministrja e Arsimit ka vlerësuar punën dhe sakrificat e mësuesve, ndërsa ka publikuar skemën ku dallohet raporti i rritjes së pagës në vite.

Sipas skemës në 2017 paga ka patur një rritje prej 10%, kurse në 2019 paga është rritur vetëm me 7%./Opinion.al

Pas