Aktualitet

Kush janë zyrtarët që u qëlluan me veze në Tiranë dhe Prishtinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:09 - 02/11/15 |
b.f

TIRANË- Rasti më flagrant, kur zyrtarët kanë rënë pre e një sulmi me vezë (formë proteste) është ai i 22 shtatorit në Parlamentin e Kosovës. Kryeministri Isa Mustafa dhe zv.Kryeministri Hashim Thaçi u qëlluan me vezë nga deputetet e Vetëvendosjes. Sakaq, dy javë pas, më 6 tetor Mustafa do të binte sërish pre e vezëve të opozitës. Ndërsa në mes të tetorit qëllohet nr. 2 i diplomacisë kosovare i cili duhet thënë, u la në vezë…

Po në Tiranë?

Rastet janë më të pakta. Berisha është qëlluar me miell nga ish-të përndjekurit politikë që protestonin para parlamentit, kur ai ishte Kryeministër. Më pas në 2014 kreu i grupit të LSI-së është qëlluar me vezë para presidencës. Duke iu rikthyer muajve të fundit, i vetmi rast është ai i zyrtarit të MAS. Edhe në këtë rast, duket se protagonistë janë studentët që qëlluan sot mbi Kryeministrin Edi Rama. Më poshtë keni disa prej datave të shënuara si sulmet më të bujshme ndaj politikanëve në Shqipëri dhe Kosovë.

2 Nentor, qellohet me veze Kryeministri Rama nga studente, të cilët janë kundër ligjit për arsimin e lartë dhe kundër shfrytëzimit të ambienteve të universitetit për propagandë.

17 Shtator, studentët e Lëvizjes për Universitetin qëllojnë me veze sekretarin e pergjithshem te MAS, Plarent Ndreca para parlamentit shqiptar.

6 Tetor, Isa Mustafa goditet me veze ne Podujeve nga Lëvizja Vetëvendosje.

14 Tetor, Petrit Selimi zv.ministri i jashtem i Kosoves qellohet me veze nga VV.

22 Shtator, qëllohen me veze Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi nga Vetevendosje ne Parlamentin e Kosovës.

4 Mars 2014, qëllohet me veze para presidences Petrit Vasili, kreu i grupit te LSI. Një qytetar protestonte, pasi LSI e kishte mashtruar për punësimin e të birit.

11 Shkurt 2013, ish-te perndjekur qellojne me vezen fotot e krerëve të shtetit, Topallit, Berishes dhe Bodes.

13 shtator 2012, qellohet me miell makina e Berishes para parlamentit, nga ish-të përndjekurit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas