Emisionet

 Kush gënjen për vdekjet nga Covid?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:11 - 24/11/20 |
el ida

Emisioni “Opinion” ka trajtuar tre tema të ndryshme, të hënën e 23 nëntorit, nisur nga zhvillimet e fundit të aktualitetit në vend.

Në pjesën e parë gazetaret Fatjona Mejdini dhe Klodiana Lala kanë trajtuar çështjen e trafikut të drogës nga shqiptarët në Ekuador. Ky diskutim u nis nga varsja e 40-vjeçarit Adriatik Tresa brenda vilës së tij në Ekuador.

Ndërkohë, në pjesën e dytë u diskutua mbi shifrat e vdekjeve nga Covid 19 dhe akuzat e ngritura nga opozita, se qeveria është duke fshehur shifrat reale të vdekjeve.

Në pjesën e tretë, përballë gazetarit Blendi Fevziu ka qenë në një intervistë Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio. Raportet ms dy vendeve, mbështetja e Italisë në proceset integruese dhe situata Covid kanë qenë disa nga pikat e diskutuara në intervistë.

 

Pas