Kryesore

Kush e kërcënoi Bashën? Berisha: Nuk bëri fushatë në Fushë-Krujë se mori…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:44 - 16/11/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar me demorkatët në Fushë-Krujë, nga ku ka akuzuar kryedemorkatin Lulzim Basha se ka braktisur anëtarët.

Berisha tha se Basha nuk zhvilloi fushatë në Fushë-Krujë pasi u kërcënua nga “kalani Rraja”.

“Ish-kryetari pa parti për të bërë fushta për kandidatët dhe për të qenë krah jush, sepse mori ultimatum nga klani Rraja. E njëjta gjë ndodhi dhe në Elbasan dhe në qytete të tjera, ligjin e mori në dorë krimi. Jo vetëm në qytete dhe në fshatra, por brenda në parlament, ku me dhjetëra ligje kaluan që ata të merrinin tendera dhe koncesione”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas