Bota

“Kush del në rrugë do të quhet armik”, Kievi e zgjat shtetrrethim deri të hënën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 26/02/22 |
Opi Nion

Një shtetrrethimi në mbarë qytetin ka hyrë në fuqi sot dhe do të zgjasë deri të hënën në mëngjes.

“Të gjithë civilët që janë në rrugë gjatë periudhës së shtetrrethimit do të konsiderohen anëtarë të grupeve sabotuese të armikut”,-thanë autoritetet në Kiev.

Zyra e kryetarit të bashkisë sqaroi një njoftim të mëparshëm që thoshte se shtetrrethimi do të zgjaste nga ora 17:00-08:00 me orën lokale çdo ditë.

Ora policore e vendosur tani nuk do të hiqet deri në orën 08:00 me orën lokale të së hënës./Opinion.al

Pas