Sociale

Kurti në Shkodër, ndjek ndeshjen në shoqërinë e ministres dhe kryebashkiakes  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:27 - 16/10/21 |
Opi Nion

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në ditën e heshtjes para mbajtjes së zgjedhjeve lokale në Kosovë, ka vendosur të vizitojë Shqipërinë. Ai është ndalur në Shkodër për të ndjekur ndeshjen e basketbollit per meshkuj mes Vllaznisë dhe Prishtinës, e vlefshme për superkupën mbarëkombëtare.

Në stadium, Kurti është parë pranë Kryetares së Bashkisë Shkodër Voltana Ademi dhe Ministres së Arsimit dhe Sporteve, Evis Kushi. Ai ka respektuar heshtjen zgjedhore kur është pyeur nga mediat, ndërsa tha se populli është para politikës. “Populli është para politikës kështu qe ne politikanët le të ndjekim vullnetin e popullit”, u shpreh Kurti./Opinion.al

Pas