Kryesore

Kurti dhe Vuçic mbajnë sot takimin e dytë për dialogun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:48 - 19/07/21 |
Opi Nion

Liderët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel, në përpjekje të gjetjes së dialogut për të normalizuar raportet mes dy vendeve.

Më herët, Presidenti Serb Aleksandër Vucic dhe Kryeministri i Kosovës Albin Kurti kanë patur takime të ndara me të dërguarin e BE për dialogun, Miroslav Lajcak.  Takimi i sotëm do të nisë në orën 16:00, ndërsa në takimin e tyre të parë në qershor, Vuçiç dhe Kurtin dështuan në gjetjen e një marrëveshjeje. Të dy palët akuzojnë njëra-tjetrën në dështmin e impelementimit të 30 marrëveshjeve të firmosura, nën mbikëqyrjen e BE-së./Opinion.al

Pas