Sport

Kupa e Botës/ Japonia mund Gjermaninë 2-1Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:07 - 23/11/22 |
Opi Nion

Japonia ka ka siguruar një fitore historike ditën e sotme përballë Gjermanisë teksa e ka mundur me përmbysje me shifrat 2-1, në ndeshjen e parë të grupit E.

Gjermanët kaluan të parët në epërsi me 11-metërsh të realizuar nga Gundogan, por në pjesën e dytë aziatikët kthyen gjithçka në avantazhin e tyre me Doan në minutën e 75 dhe Asano në minutën e 83′./Opinion.al

Pas